• Čtenářské dílny děti zavedly do světa pohádek i fantazie

• 24.03.2023 09:47
      • Březen je v Česku měsícem knihy už do roku 1955. A i když se za téměř 70 let mnoho změnilo a o zájem čtenářů musí knížky soupeřit s počítačovými hrami, přesto mají pohádky, povídky a příběhy u dětí i dospělých své nezastupitelné místo.
      • Knížky nám totiž ukazují svět barevnější, rozšiřují nám znalosti a dokážou nás díky příběhům udržet v napětí až do poslední stránky. Prohloubit zájem o literaturu si kladly za cíl čtenářské dílny v naší škole, které si pro děti z prvního stupně spolu se svými učitelkami českého jazyka připravili žáci z druhého stupně.

Dětem z prvních a druhých tříd připravili v úterý 21. března šesťáci dílny s popletenou pohádkou, v níž známé pohádkové postavy měly změněná jména a děj pohádky probíhal úplně jinak než v pohádkových knížkách. Zato v loutkovém představení o Karkulce, které starší spolužáci pro děti sehráli, bylo už vše tak, jak má být. Děti si potom v pracovní dílně vyzkoušely, zda zvládnou správně seřadit pohádkový děj podle obrázků a na samotný závěr je čekalo roztřídění Karkulčina koše na zdravé a méně zdravé potraviny. Každá třída si tak navíc ze čtenářské dílny odnesla velkou papírovou potravinovou pyramidu, kterou si sama sestavila.

Projektové čtenářské dílny pokračovaly pro děti z třetích a čtvrtých tříd i ve středu a ve čtvrtek se do světa čtenářů zapojili zase páťáci. Takže děti nezapomeňte, že knížka je vždy dobrý a zábavný společník nejen na prázdniny, ale po celý rok!

Fotogalerie: