• Svátky jara jsme oslavili ve školním dvoře

• 05.04.2023 22:50
      • Velikonoční atmosféra zavládla o Škaredé středě i v naší škole. Školní dvůr se ve středu 5. dubna chvíli po 15. hodině proměnil ve velikonoční městečko s jarmarečními stánky.
      • K vidění a ke koupi tu byly nejrůznější dekorace – jarní osení, slaměné slepice, malované kraslice, pomlázky, věnečky z proutí a zápichy do květináčů. To vše z výtvarných dílen našich žáků od třetí až po devátou třídu. Nechyběly ani sladké pochutiny v podobě perníků, lineckého cukroví a už pověstných muffinů ve tvaru kuřátek, žabek, kytiček nebo oveček, které pečou naše paní asistentky a paní vychovatelky. Své zastoupení tu měli i velikonoční beránci, které do školní soutěže O nejkrásnějšího beránka napekly maminky, babičky či prababičky našich žáků. Kreativita pekařek byla obdivuhodná a všechny cukrářky si zaslouží naše poděkování. K zakousnutí na školním dvoře nechyběly ani grilované klobásy a někteří žáci podávali i ovocný punč. O kulturní vystoupení se postaraly děti z prvních a druhých tříd spolu s dětmi ze Střediska volného času Atlas.

Nejmenší děti si mohly naživo prohlédnout ovečky, které k nám přivezl z Knejzlíkových sadů Libor Pokorný ze Spolku Predmostenzis. Atmosféra na školním dvoře byla skvělá a nezhatilo ji ani chladné dubnové počasí, kdy rtuť teploměru se pohybovala kolem pěti stupňů Celsia.

Zeleným čtvrtkem začínají dětem velikonoční prázdniny – užijte si je v pohodě a nezapomeňte na velikonoční pomlázku. Veselé Velikonoce všem dětem, rodičům i našim zaměstnancům!

Fotogalerie: