• Jak na přijímačky bez stresu

• 10.04.2023 18:08
      • Ve dnech 3. a 4. dubna proběhl v devátých ročnících na naší škole program se školní psycholožkou, který měl za cíl lépe připravit žáky na zvládnutí přijímacích zkoušek bez nadměrného stresu.
      • Žáci si měli možnost vyzkoušet základní dechové, relaxační a mindfullness techniky na zmírnění akutního stresu nejen u zkoušek. Kromě obecných zásad zdravého procesu učení zazněly také doporučení, jak ošetřit své potřeby v době zvýšeného stresu tak, aby byli žáci schopni podat dobrý výkon. Naši deváťáci se v průběhu programu aktivně zapojili, aby si vytvořili osobní mapu pro ně nepříjemných stresových situací, jejich fyzických i psychických reakcí na ně a hlavně strategií, které jim osobně pomáhají situaci zvládnout či překonat.

Věřím, že učitelé se snažili deváťáky co nejlépe připravit nejen na přijímací zkoušky, ale hlavně na další studium a život. Žáci už můžou pomalu odstřihávat metr. K přijímacím zkouškám jim všichni držíme pěsti a přejeme, aby byli odvážní při klestění jejich další cesty životem a dařilo se jim uplatnit to, co se na základní škole naučili.

Mgr. Eva Ahmed