• Po stopách Slovanů a kriticky ohrožených jevů našich nářečí

• 14.04.2023 09:21
      • Dne 13.4.2023 se žáci 6. C s pedagogickým doprovodem vydali na cestu z Přerova do Starého Města u Uherského Hradiště.
      • V tomto městě se seznámili s Památníkem Velké Moravy. Zde si zopakovali formou videa, výkladu s názornou ukázkou, dotazování a skupinového kvízu probírané učivo o Velké Moravě.

Tím ovšem bádání ve Zlínském kraji nekončilo. Pěší cestou přes řeku Moravu, Baťův kanál, jsme doputovali do Uherského Hradiště. V tomto krásném slováckém městě se žáci ve Slováckém muzeu dozvěděli formou výkladu, ale prostřednictvím soutěžní hry spojené s mobilními telefony, že máme nespočetně mnoho dialektů v naší malé zemi, 120 možností, jak pojmenovat berušku, 5 výrazů pro brambory, ale i že baňkám se v Čechách říká vánoční ozdoby atd.

Cestou na vlakové nádraží jsme si prohlédli náměstí a plní zážitků, nových poznatků jsme se vydali zpět do Olomouckého kraje, města Přerova.

Fotogalerie: