• Komenská spí ve škole

• 19.04.2023 10:35
      • Noc ve škole zažilo téměř 60 dětí z prvního stupně z úterý 11. dubna na středu 12. dubna. Spaní na karimatkách mezi školními lavicemi měly děti za odměnu za aktivní účast na školní akci Komenská čte dětem.
      • Účastníci se sešli už v 18 hodin před školou. Poté, co rodiče předali své ratolesti paním učitelkám, se všichni přesunuli do tříd připravit si spaní. Sotva si děti ustlaly, vydaly se na cestu Předmostím plnou zajímavých úkolů. Cílem vycházky v okolí školy bylo orientovat se v mapě, najít zakreslená místa a splnit zadané úkoly. Bohužel poslední část cesty překazil déšť a zbytek úkolů musely děti dodělat v prostorách školy.

Na závěr programu se děti pustily do večeří nachystaných od maminek. Školu dokonce provoněl popcorn a poté se konala přehlídka nočních úborů a promítání pohádek a filmů na dobrou noc. Cíl  usnout do 22. hodiny všem splnit podařilo daleko dříve. Škola se do hlubokého spánku uložila dvě hodiny před půlnocí.

Po klidné noci čekalo zvláštní ráno. Vždyť jsme do školy nevstávali, my jsem v ní spali! Všichni jsme se shodli, že spaní ve škole je velice zábavné.