• Školní výlet do Ostravy

• 07.06.2023 20:31
      • Žáci 8.A a 8.B dne 1. 6. 2023 jeli na školní výlet do Ostravy, především za poznáním do populárně naučného centra Velkého světa techniky. Podívali se však také na Ostravu z výšky 73 m z Vyhlídkové věže Nové radnice.
      • Nejprve se žáci účastnili vědeckých výukových programů v centru Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Vzdělávací programy byly zaměřeny na cévní soustavu nejen člověka, řešení chemických hádanek, provádění bezpečných chemických reakcí s využitím moderních metod analytické chemie, na vlastnosti magnetického pole a využití přitažlivé i odpudivé síly magnetů k vytvoření levitace.

Po výukových programech šli žáci prozkoumat expozice, kde měli možnost si vyzkoušet různé zábavné a poučné atrakce. Někteří žáci si zašli na projekci filmu Poslední útes.

Na závěr školního výletu si žáci prošli centrum města a nahlédli na centrum Ostravy z ptačí perspektivy z Vyhlídkové věže Nové radnice.