• Medaile na školní olympiádě dětem předali přerovští hokejisté

• 27.06.2023 18:45
      • Poslední červnový týden patří už tradičně školní olympiádě. V úterý 27. června si děti z patnácti tříd prvního stupně naší školy změřily síly ve sportovním zápolení. Travnaté fotbalové hřiště v Předmostí se proměnilo v olympijský stadion, kde probíhala nejrůznější sportovní klání. Rozhodčími a organizátory jednotlivých sportovních disciplín byli žáci devátých tříd.
      • Třídní kolektivy, oděné do barevných triček vlastní výroby, se s nadšením a týmovými pokřiky pustily do plnění disciplín. Malí sportovci si zaběhali sprint na 60 metrů, štafetový i vytrvalostní běh, házeli míčkem na cíl, vyzkoušeli si fotbalový slalom se střelbou na brankáře, změřili si síly v přetahování lana i hbitost v přeskakování švihadla a prostor dostaly i ladné taneční kreace při makaréně.

Čtvrthodinu před dvanáctou hodinou se třídní kolektivy sešly ve dvoře školy, aby všichni společně vzdali hold vítězům – třem nejlepším sportovcům ze třídy, kteří si z olympijského dne odnesli medaile. Velký potlesk si ale zaslouží všichni, kteří sportovali s nadšením a v duchu fair play. Našim olympionikům přišli zatleskat i profesionální sportovci – hokejisté HC Zubr, kteří se zúčastnili slavnostního předávání medailí. Všichni účastníci olympiády dostali ledovou odměnu v podobě zmrzliny. Ve středu 28. června si změří sportovní síly zase žáci druhého stupně. Budeme fandit a sportu zdar!

Fotogalerie: