• Mikuláš 2021
   • Mikuláš 2021

   • 06.12.2021 12:55
   • Ani letos na nás Mikuláš nezapomněl

   • Návštěva Mikuláše 2021

    Mikuláš nás nevynechal, přišel i k nám do školy!

    Nebeská návštěva v čele s Mikulášem, anděly i s čertím doprovodem zavítala v pátek 3. prosince do naší školy. Chodbami jednotlivých pavilonů se hned první vyučovací hodinu ozývalo řinčení řetězů a čertí blekotání. Kvůli zhoršené pandemické situaci nemohl Mikuláš se svou suitou do jednotlivých tříd. Promluvil proto ke všem žákům prostřednictvím virtuální sítě.

    Všechny třídy se připojily do Teams, tak jak jsme byli zvyklí v době distanční výuky, a Mikuláš nám předal své poselství. A komu vděčíme za zachování mikulášské tradice v naší škole? Tentokrát se jí ujali žáci 9. A a 9. B. „Pro mě to byla čertí premiéra. S líčením jsme začala už v 5.30, pak jsem se navlékla do čertího kostýmu. Jen mě mrzelo, že jsme kvůli hygienickým opatřením nemohli do tříd,“ uvedla deváťačka Anna Otáhalíková. Páteční den s čertím strašením si užil i její spolužák Daniel Vymazal. „Měl jsem na sobě velký kožich, paruku a v ruce obří řetěz, spolužačka Anna mi pomalovala obličej. Byl jsem hrozný čert,“ svěřil se Daniel. Naopak andělský klid vnášeli mezi děti čtyři andělé. „My jsme je uklidňovali, aby se nikdo nebál,“ doplnila Anna Klempárová. Mikuláš se svými věrnými obešel celou školu, děti jim mávaly ze tříd a ve dvoře školy i několika hříšníkům čerti pomalovali obličej. A dobrá zpráva na závěr – čerti si z naší školy nikoho neodnesli…

    Foto: Mikuláš, andělé a čertí parta zavítala do naší školy v pátek 3. prosince. Deváťáci, děkujeme! Byli jste fakt dobří.

                 

     

   • Zpět na seznam článků