• Adaptační kurz 6.ročníků 2023

• 13.09.2023 07:40
      • Pro žáky 6. ročníků a jejich třídní učitele byl připraven adaptační kurz v přírodě zaměřený na teambuildingové aktivity.
      • Žáci šestých ročníků se letos poprvé účastnili třídenního adaptačního kurzu, který se konal ve Vysokých Žibřidovicích v rekreačním středisku Mamutov. Kurz začal hned první školní den ráno v Přerově na nádraží, kde si třídní učitelé nových tříd převzali od rodičů své svěřence. Vlak nás odvezl do Jeseníků do střediska nedaleko Hanušovic. Žáci se ubytovali do stanů a hned dopoledne pro ně byl nachystaný program od táborových vedoucích. Program byl po celé dny pěkně nachystaný a zahrnoval kromě seznamovacích her i třeba vaření kotlíkového guláše, otužování v horském potoce, noční stezku odvahy, táborák s opékáním špekáčků, diskotéku a další aktivity. Žáci se během programu bavili a zároveň si osvojovali takové vlastnosti, jako spolupráci, kreativitu, organizační schopnosti atd. Každý den také žáci trávili jednu hodinu s třídním učitelem, který svoji třídu postupně poznával a seznamoval žáky se školním životem na II. stupni. Táboru se také účastnily asistentka pedagoga, školní psycholožka a školní speciální pedagožka, které si už nyní mj. všímaly problematického chování žáků. Adaptační kurz ale proběhl bez problémů, děti byly spokojeny a ve středu odpoledne byly předány v Přerově zpět rodičům, aby mohly ve čtvrtek nastoupit už do pravého školního života.