• Školou zněly cizí jazyky, písničky i pohádky

• 29.09.2023 07:33
      • Téměř celý začátek školního roku se žáci osmých a devátých tříd připravovali na Evropský den jazyků, který letos připadl na úterý 26. září. Ke Dni jazyků se připojila i školní jídelna, kde nám paní kuchařky po celý týden vařily kulinářské speciality evropské kuchyně.
      • Na Den jazyků si starší žáci nachystali pro své mladší spolužáky různá videa, připravili prezentace, vytvářeli kvízy a hledali vhodné pohádky, písničky a hry typické pro danou zemi, aby jimi mohli zpestřit výuku.

Žáci prvního stupně se tak blíže seznámili nejen s angličtinou, ale i s němčinou, španělštinou, ruštinou a měli možnost poslechnout si rozhovory i v italštině a holandštině.

Prvňáčci se s žáky pátého ročníku naučili anglický taneček, procvičili některá slovíčka a podívali se na anglické loutkové divadlo, které si pro ně připravil David Sklenár ze čtvrtého ročníku. Všem starším spolužákům za jejich aktivitu a zpestření výuky děkujeme! Možná z vás budou jednou učitelé…

Ne všechny děti rozuměly úplně všemu, to ale vůbec nevadí. Mají tak alespoň motivaci věnovat se cizímu jazyku, pouštět si písničky a pohádky, aby se zdokonalovaly v cizím jazyce. A jednou, až vycestujeme z českého domova, se aspoň ve světě neztratíme a třeba si tam najdeme i nové přátele.

více foto: