• Preventivní program MP Přerov

• 14.01.2022 15:08
      • Před tabuli se místo učitelů postavili strážníci
      • Přerovští strážníci besedovali s dětmi ze čtvrtých a druhých tříd naší školy. V pondělí 10. ledna se strážníci – preventisté zaměřili na žáky čtvrtých tříd a seznámili je, jak se bezpečně chovat při jízdě na kole v silničním provozu. Společně si zopakovali dopravní značky a své vědomosti si ověřili při vyplňování pracovních listů.

O den později patřila hodina preventivního programu druhákům. Z úst strážníků Lenky Škodové a Pavla Vojtáška se děti dozvěděly, jaký je rozdíl mezi městskou policií a státní – Policií ČR a co patří k úkolům městských strážníků. Hlavním posláním vyučovací hodiny se strážníky bylo upozornění dětí, jak se bezpečně chovat při cestě do školy a při přecházení silnice, ale také na co si dávat pozor a jakým lidem je lepší se vyhnout a nepouštět se s nimi do hovoru. Společně si zopakovali i důležitá telefonní čísla na hasiče, záchrannou službu a policii. Nově se děti naučily i telefonní číslo na přerovské strážníky – 156.

Foto: Strážníci Městské policie v Přerově se věnovali dva lednové dny dětem ze druhých a čtvrtých tříd naší školy.