• První stupeň ovládla poezie

• 13.02.2024 13:51
      • Školní kolo recitační soutěže se na prvním stupni uskutečnilo ve středu 7. února. Soutěžící byli rozděleni do dvou kategorií. V 1. kategorii se předvedlo 13 žáků 2. a 3. tříd a druhá kategorie byla zastoupena 14 žáky 4. a 5. ročníku.
      • Zájem byl veliký a třídu zaplnili nejen soutěžící, ale i podporující publikum, které vytvořilo velmi příjemnou atmosféru. Díky ní recitátoři skoro zapomněli na trému. Porota se dlouho radila a neměla to vůbec snadné, konkurence byla letos opravdu veliká! Nakonec se rozhodla takto: v 1. kategorii první místo vydobyla Ema Topičová ze 3. C s básní od Jiřího Žáčka - Máme štěně Matěje, druhá příčka patří Lucii Benešové taktéž ze 3. C a třetí místo obsadila žákyně ze 2. B Anna Chaloupková.

Ve 2. kategorii porotu ohromil přednes a nadšení žáka Ondřeje Krále (5. B), který si vybral báseň Cestování v čase od Jindřišky Ptáčkové. Druhé místo patří Vincentu Palčíkovi (5. B) za jeho podání básně Voda na sedm způsobů od Tatjany Šiškové. Po delším zvažování byla udělena dvě třetí místa, která si vysloužila děvčata z 5. A, a to Laura Březinová a Berenika Kožuchová.

Vítězové obou kategorií budou zastupovat naši školu na okresním kole recitační soutěže. Všem zúčastněným děkujeme za poetické odpoledne!