• Třeťáci se vypravili za poznáním, jak se žilo na Hané

• 23.02.2024 20:56
      • Do Muzea Komenského se v pátek 9. února vydali žáci 3.C, kde se zúčastnili edukačního programu Jak se žilo na Hané.
      • Malý průvodce Honza návštěvníky výstavy provedl životem na vsi a vším, co náleží k hanáckému folklóru.

Žáci si prohlédli mapu Hané, zaposlouchali se do lidové hanácké písně a připomněli si dávné zvyky. Děti si vyzkoušely některé části kroje a věci, které souvisely se životem na vsi.

Na papírové srdce si navrhly svůj modrotiskový vzor a v rozšířeném výtvarném workshopu si vyzkoušely malování hanáckých vzorů na textil. Odměnou jim byly vlastní výrobky, z nichž měly radost a odnesly si je domů.