• Po stopách lovců mamutů
   • Po stopách lovců mamutů

   • 03.10.2021 18:16
   • Po stopách lovců mamutů vyrazilo osm stovek turistů

   • Krásné slunečné počasí zlákalo na předmostskou stezku lovců mamutů stovky turistů. Do barevné podzimní přírody vyrazily v sobotu 2. října celé rodiny, skupinky přátel i třídní kolektivy, nechyběli ani sportovní nadšenci na horských kolech. Čtyřiadvacátý ročník už tradičního pochodu Po stopách lovců mamutů se tak zapsal k těm úspěšným turistickým akcím v regionu, kterým přálo počasí.

    K prezenci ve vestibulu naší školy se zapsalo více než osm stovek účastníků pochodu, které podle přihlášek doprovázely tři desítky čtyřnohých přátel. Zájemci si hned v úvodu putování mohli prohlédnout Malé školní muzeum lovců mamutů, které se z technických důvodů nově přemístilo ze suterénu školy do prostor bývalé školy. „Na tuto akci se vydáváme s naším turistickým kroužkem pravidelně. Jen loni jsme kvůli kovidové situaci výšlap vynechali,“ informovala učitelka Eva Sedláková ze Základní školy Trávník. Na výšlap zamířili i bývalí absolventi školy v doprovodu už svých malých ratolestí.

    Během cesty se rodiny s dětmi zastavily na několika lovištích, aby ti nejmenší splnili úkoly zručnosti a odnesli si malou sladkou odměnu. Hlavní občerstvovací stanice čekala na všechny turisty na Školním kopci. „Ani letos nechyběly oblíbené mamutí zákusky – chléb s máslem a tvarůžkem, pro dospělé pivo, které nám věnoval přerovský Pivovar Zubr a pro děti točená kofola. A prozradím, že mamutích zákusků se rozdalo šest stovek,“ informovala ředitelka školy J. A. Komenského v Předmostí Věra Václavíčková.

    U Památníku ovocnému stromoví, který byl věnován zakladateli ovocného sadu Josefu Knejzlíkovi, rozdávali zástupci města dětem i dospělým připínací placky a ovocné perníky. Výletníci, kteří dorazili po devítikilometrové trase až do cíle – do vestibulu školy, obdrželi další perníkový pamlsek a keramickou medaili.

    Fotogalerie

     

   • Zpět na seznam článků