• Den jazyků jsme oslavili divadlem
   • Den jazyků jsme oslavili divadlem

   • 04.10.2021 14:53
   • Žáci mají další motivaci, proč se učit anglicky

   • Den jazyků jsme oslavili divadlem

    Tělocvična naší školy se na přelomu září a října proměnila v divadelní sál. A protože jsme si 26. září připomněli Evropský den jazyků, který má v naší zemi dvacetileté výročí, oslavili jsme jej anglickým divadlem. O zpestření výuky se postaraly hned dva divadelní spolky – vzdělávací divadlo The Bear a anglické divadlo Azyzah.

    První divadelní spolek se představil žákům druhého stupně ve čtvrtek 30. září a připravil si pro ně dvě zajímavá představení. Žáci šestých a sedmých tříd si ve velmi živém a interaktivním představení procvičovali tvoření otázek a hledali mezi sebou "vetřelce". „Starší žáci měli před sebou neméně složitý úkol, museli vyřešit vraždu v kabaretním představení. Nutno podotknout, že byli nejen skvělým a aktivním publikem, ale našla se mezi nimi i spousta potenciálních detektivů, kteří přišli se správným řešením problému,“ uvedl učitel anglického jazyka Josef Šnevajs. Ten také dodal, že právě kontakty s rodilými mluvčími jsou pro žáky skvělou motivací, proč se učit cizím jazykům.

    O den později patřil improvizovaný divadelní sál školní tělocvičny divadelnímu spolku Azyzah, který se soustředí zase na menší diváky. „Pro úplné začátečníky s angličtinou byla určena pohádka Green eggs and ham, jež byla plná říkanek a písniček. Žáci 4. a 5. tříd už měli úkol složitější, v příběhu Murder Mystery museli sami odhalit detektivní zápletku,“ popsala další vyučující anglického jazyka Alena Kupková. Děti si tak přímo z úst rodilých mluvčích vyzkoušely, zda rozumí jednoduchým otázkám a procvičily si svou slovní zásobu. „Nás učitele velmi potěšilo, že si herci naše žáky coby publikum pochvalovali. Děti se zapojovaly a velmi dobře reagovaly na otázky i úkoly, které během představení dostaly,“ zakončila Alena Kupková.

    Představení se uskutečnila také díky příspěvku sdružení Komenius.

    Fotogalerie:

   • Zpět na seznam článků