• Workshop - Hmyz v krajině

• 26.05.2022 11:05
      • Slunečné květnové dny vylákaly žáky 4. A a 4. B na Střední školu zemědělskou v Přerově, kde se zúčastnili workshopu Hmyz v krajině.
      • Pan učitel a zároveň nadšený včelař dětem vysvětlil vše o včelách medonosných. Žáci se dověděli o životě v úlech, o vývoji včelstev a včelích produktech. Následně si všichni mohli vyzkoušet různé včelařské pomůcky, obleky pro tuto práci a dokonce i sestavit úl.

V další části workshopu seznamovali studenti naše žáky s rostlinami a hmyzem na louce. Stěžením tématem byly informace o včelách – stavba těla včely, vývoj včelstev, roční období v životě včelstev, význam včel, včelařský rok, včelí produkty a život v úlech. Žáci si vyrobili ve skupině škvorník, což je takový hmyzí hotel, který poté umístili na stromy pro budoucí obyvatele.

Na závěr si zasadili afrikán a každý si tak odnášel malý dárek hrdě domů.

Fotogalerie: