• LVK Axamer 2024

• 25.03.2024 12:25
      • V neděli 10. března jsme se vydali do rakouských Alp do střediska Axamer Lizum. Po celodenní náročné cestě jsme si následujících dnech užívali takřka 40 kilometrů sjezdovek, snow parku a velmi proměnlivého počasí.
      • První den nás zaskočilo místy mírné sněžení a mlha, ale nakonec se vyčasilo a bylo nádherně. Následující den jsme po výjezdu lanovkou do nejvyššího bodu přivítali žáky slovy: „vítejte v bílém pekle“. Byla velmi špatná viditelnost, foukal silný vítr. Udělali jsme si po chvíli krátkou přestávku na odpočinek a mezitím se počasí umoudřilo, mlha ustoupila a opět jsme lyžovali v nádherném prostředí s úžasnými výhledy na vedlejší hory a skály.

Druhá polovina kurzu nám z pohledu počasí přála a mimo skvělého lyžování jsme tvořili na naše sociální sítě zábavný a zajímavý obsah – vyzkoušeli jsme stoličku, hada, pyramidu a další zábavné věci na lyžích a snowboardech. Začali jsme také navštěvovat i snowpark, kde se nám né vždy dařilo vše dokonale.

Poslední den, jsme se rozloučili lyžováním v dopolední fázi a po vydatném obědě na vrcholu, jsme si užili poslední jízdu a vydali se zpět domů. V pozdních nočních hodinách jsme dorazili unavení, ale spokojení a nadšení z krásného kurzu.

Děkuji všem žákům a kolegyním za úžasný kurz v Axameru

Mgr. Karel Kebza

Video a další z AXAMERU ZDE - INSTAGRAM ŠKOLY