• Na Noci s Andersenem děti nocovaly ve škole

• 26.03.2024 08:30
      • Do celorepublikové akce na počest výročí narození H. Ch. Andersena se ze čtvrtku na pátek 21. a 22. března zapojila i naše škola.
      • Tuto noc si mohli žáci 1. stupně užít spoustu zábavy, dobrodružství, rozvíjet své čtenářské dovednosti, ale hlavně - přespat ve škole! Což je zážitek, na který se nezapomíná. Projektu se účastnilo celkem deset tříd z 1. stupně, účast tak byla veliká.

Žáci 1. a 2. tříd se na školním dvoře seznámili s pohádkami H. Ch. Andersena, kde si pro ně paní učitelky připravily naučnou stezku s několika stanovišti. Po vyluštění rébusů a hádanek děti odhalily místo s trezorem, kde byl ukryt poklad.

Žáci 3., 4. a 5. ročníků měli stezku poněkud náročnější. Museli si poradit s několika šiframi, prokázat čtenářskou gramotnost a logické myšlení. Přitom se také seznámili se životem již zmíněného pohádkáře a spisovatele a ani jim nebyla odepřena sladká odměna.

Po absolvování stezek se unavené děti vydaly do svých tříd, kde se už pomalu chystaly k zaslouženému spánku.

Fotogalerie: