• Počasí nám vyšlo, po mamutí stopě se vydalo osm stovek lidí

• 09.10.2023 10:39
      • Do podzimní přírody vyrazilo v sobotu 7. října více než osm stovek turistů. Slunečné počasí vylákalo na devítikilometrovou vycházku Po stopách lovců mamutů celé rodiny, skupinky seniorů i děti z turistických kroužků z Vyškova, Nákla či Beňova. Letošní 26. ročník stejně jako ty předchozí pořádala naše škola ve spolupráci s Městem Přerovem a spolkem Predmostenzis.
      • Hned po deváté hodině se ve vestibulu školy vytvořila u registrace dlouhá fronta. Po chvíli se první zájemci vydali do staré školy, kde si mohli prohlédnout expozici Malého školního muzea, vyfotit se u mamuta a zhlédnout jedinečný film o bourání starého Předmostí. Dokument coby odkaz budoucím generacím natočil v roce 1979 již nežijící starousedlík Milan Kočí. Neméně zajímavé byly fotografie starého Předmostí, několik snímků nabízelo i srovnání, jak vypadaly určité lokality před téměř sto lety a jakou podobu mají nyní.

Poté se turisté vydali na trasu stezky, kde na ně čekalo několik lovišť. Ti odvážní si mohli vyzkoušet střelbu z praku, z luku nebo hod kroužků na mamutí kly. Šikovnost a obratnost malých lovců prověřila chůze na minichůdách nebo přenos neposedného míčků na podnose. Na Školním kopci mohli ti muzikálně nadaní rozeznít melodiemi kovovou zvonkohru.

A jako odměnu si mohli všichni turisté dát mamutí zákusek – chléb s tvarůžkem a zapít to žejdlíkem lahodného moku – dospělí pivem, děti – limonádou. U památníku zakladateli ovocného sadu – Josefu Knejzlíkovi zástupci města rozdávali účastníkům akce placky s logem a motivem letošního pochodu – s ostružinami. Děti se mohly posilnit i ostružinovými bonbony a opéct si špekáček.

Zpět se turisté vraceli přes Vinary a Popovice do předmostské školy, kde na ně čekala sladká odměna v podobě mamutího perníčku nebo mamutí stopy. S mamutím pozdravem Ahoooj se na vás těšíme zase za rok!

Fotogalerie + odkaz na Přerovský deník:
        Článek a video - Přerovský deník