• Deváťáci ukázali, že se ve světě neztratí

• 18.10.2023 10:32
      • Na pětidenní jazykový pobyt vycestovali vybraní žáci devátých ročníků naší školy do evropského New Yorku, jak se díky své architektuře přezdívá německému Frankfurtu nad Mohanem. V tomto multikulturním městě měli možnost uplatnit svůj druhý cizí jazyk – němčinu, v reálných situacích.
      • A jak si vedli naši deváťáci? Nejenže se německy domluvili, ale dokázali se velmi rychle zorientovat v moderní evropské metropoli. Díky naší průvodkyni – zakladatelce česko-německé školy paní Kateřině jsme se dověděli spoustu zajímavostí, které spojují Frankfurt s naší zemí.

V Německu jsme během druhého říjnového týdne navštívili dvě základní školy. Soukromou  vícejazyčnou školu Kinderzeit-Schule a Českou školu bez hranic Rhein-Main, v níž se naši žáci aktivně zapojili do výuky. Jako asistenti pedagoga pomáhali vyučujícím, četli, a dokonce zahráli mladším dětem maňáskové divadlo. Seznámili tamější žáky se zajímavostmi České republiky, rodného Přerova a povyprávěli o životě v předmostské škole. Součástí prezentace bylo také krátké video z našeho školního muzea.

Za celé své působení na tomto kratším, ale zkušenostmi a zážitky naplněném pobytu, si naši deváťáci vysloužili velkou pochvalu nejen od nás, ale i od německých a českých učitelů. Opět jsme se přesvědčili, že se naši žáci ve světe neztratí. Tento jazykový pobyt se uskutečnil za podpory projektu Erasmus.

Zúčastněné učitelky Eva Floreková a Alena Kupková