• Školu ovládla strašidla a duchové

• 06.11.2023 07:51
      • Tajemná hudba, vůně štrúdlů, ohně a světýlka dýní vytvořila v první listopadový den ve dvoře naší školy tu správnou atmosféru.
      • Úderem 17. hodiny se vydal na malý okruh po Předmostí školní žebřiňák s dýněmi doprovázený průvodem rodičů a dětí s lampiony a lucerničkami, v němž nechyběly ani různé kostýmy strašidelných postaviček. Když průvod dorazil zpět do cíle, začaly se v chodbách školy dít podivné věci… Obsadila je totiž strašidla a další roztodivná stvoření, která trošku naháněla strach…

Na dvě stezky odvahy se mohly do školních chodeb osvětlených jen svíčkami a světýlky vydat jen ty děti, které měly pro strach uděláno. Dlouhé fronty odvážných naznačily, že takových dětí je u nás většina, některé si ale pro jistotu vzaly s sebou maminky a tatínky. Po adrenalinové dávce strachu pak přišel vhod i štrúdl s čajíkem, perníček či špekáček. Letošní 11. ročník Ve štrúdlu na štrúdlu se povedl i díky počasí, které nám přálo. Poděkování patří hlavně všem strašidlům z řad pedagogů a žáků druhého stupně a paní vychovatelkám a asistentkám, které napekly 99 štrúdlů! Navzdory neúrodě jablek se i letošní 11. ročník „štrúdlování“ vydařil.