• Úspěch našich deváťáků v soutěži Čtyřlístek

• 05.12.2023 09:00
      • Veni, vidi, vici, tak by se dala stručně charakterizovat naše účast ve vědomostně-prezentační soutěži Čtyřlístek. Získali jsme zlato a bronz.
      • Klání proběhlo ve čtvrtek 30. listopadu a zúčastnilo se ho deset týmů. Že nevíte, co tato soutěž obnáší? Soupeří čtyřčlenné skupiny, které musí na předem dané téma vytvořit plakát, ten pak musí ostatním představit. Nakonec soutěžící čeká vědomostní kvíz, ve kterém jsou otázky prověřující všeobecné znalosti, informace o středoškolském studiu a především jazykovou vybavenost. Ověřuje se znalost nejen angličtiny a němčiny, ale například i francouzštiny a ruštiny. Latina tam sice nebyla, ale věřím, že by si naši soutěžící poradili i se známým citátem z úvodu.

Soutěž pořádá Obchodní akademie v Přerově již třináctým rokem. Naši školu reprezentoval tým z 9. A ve složení Adam Beránek, Nicol Tillová, Karolína Stredová a Klára Vojáčková a tým z 9. B ve složení Vít Navrátil, Josef Spáčil, Gabriel Vajda a Martin Wang. Tématem letošního ročníku byly Výhody a nevýhody prezenční / on-line výuky. Na prezentaci měly soutěžní týmy pouhou minutu.

Žáci z 9. B získali 2. místo za plakát, 1. místo za jeho prezentaci a 3. místo za vědomostní kvíz. Celkově obsadili 1. místo, což při oznamování výsledků bylo jasné všem zúčastněným, protože když při vyhlašování vítěze došlo k dramatické pauze, přítomní soutěžící napovídali, že to bude Předmostí. Družstvo z 9. A obsadilo třetí příčku v prezentaci a druhou ve vědomostním kvízu. Celkově skončilo na třetím místě. Naše škola se tak stala nejúspěšnějším účastníkem soutěže. Poděkování patří nejen našim žákům, ale i všem vyučujícím a asistentům, kteří nám s přípravou pomáhali. Ověřili jsme si, že Štěstí přeje připraveným.

Mgr. Magda Černochová

Fotogalerie: