• Z vánoční exkurze do Prahy jsme si přivezli zážitky i dárky

• 18.12.2023 08:41
      • Uprostřed adventu – v úterý 12. prosince se vybraní žáci 6. – 9. ročníku naší školy vydali na exkurzi do Prahy. Výprava žáků vyrazila vlakem už před 5. hodinou ranní. Program vánoční exkurze byl totiž nabitý, tak abychom vše stihli, museli jsme si přivstat.
      • První zastávkou v Praze bylo Muzeum historických nočníků a toalet, kde byly k vidění téměř tři tisíce exponátů mapující historii využívání toalet napříč evropskými státy. Poté jsme se rozdělili do dvou skupin – mladších a starších žáků a postupně jsme absolvovali návštěvu observatoře Žižkovské věže. Ta v příznivém počasí nabízela krásná pražská panoramata. Dalším zážitkem byla návštěva Muzea voskových figurín známých osobností z filmové, hudební, vědecké i politické oblasti. A abychom nehladověli, stihli jsme i dva rozchody na občerstvení a nákup na trzích na Václavském a Staroměstském náměstí.

Poslední zastávkou byly Žluté lázně, kde probíhala výstava Světla vyprávějí. Kromě focení u světelných exponátů se několik žáků vypravilo na krátkou projížďku loďkou po Vltavě.

Během jediného dne jsme tak stihli navštívit dvě muzea, světelný park, vyhlídkovou věž a měli jsme možnost i nasát vánoční atmosféru na trzích. Exkurze se nám vyvedla, žáci si domů odvezli nejen pěkné zážitky se spoustou fotek, ale někteří i vánoční dárky pro kamarády nebo rodinu.