• Tři naši žáci postupují do boje o účast ve finále o nejlepšího mladého chemika

• 18.12.2023 08:43
      • Ve Střední průmyslové škole v Hranicích se ve středu 13. prosince konalo již tradiční oblastní kolo soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR. Soutěž je určena všem žákům 9. tříd z regionu Přerovska a Novojičínska a organizátorem oblastního kola soutěže je právě SPŠ Hranice - obor Aplikovaná chemie.
      • Do soutěže se zapojilo celkem 24 škol z obou regionů, v oblastním kole se tak sešlo 68 žáků z 24 základních škol. Žáci naší školy obsadili 5., 8. a 10. místo a všichni tři si tak vybojovali účast ve finále oblastního kola. Tam je čeká to nejtěžší – zabodovat i v laboratorních dovednostech a umístit se tak, aby mohli region reprezentovat na celostátní úrovni.

Generálním partnerem soutěže je společnost PRECHEZA, která prvním dvaceti nejúspěšnějším chemikům věnovala i hodnotné ceny.

Mgr. Romana Oulehlová