• Informace k zápisu do 1. třídy

• 04.04.2024 11:21
      • Informace k organizaci zápisu na Základní škole J. A. Komenského a MŠ Přerov – Předmostí, Hranická 14, pro školní rok 2024/2025
      • Zápisy k povinné školní docházce proběhnou ve dnech 8. – 9. 4. 2024 od 14:00 – 18:00 hod.

Zápis do 1. třídy proběhne prezenční formou v 2. patře budovy B. Vstup do školy bude umožněn hlavním vchodem. K zápisu přijde dítě v doprovodu zákonného zástupce, který se prokáže občanským průkazem.

Povinná školní docházka pro dítě začíná počátkem školního roku, který následuje po dni,
        kdy dítě dosáhne šestého roku věku, pokud mu není povolen odklad.

Organizace a průběh zápisu:

Před vlastním zápisem vyplní zákonný zástupce ELEKTRONICKÁ PŘIHLÁŠKA k povinné školní docházce a odešle.

Formulář přihlášky bude přístupný na webových stránkách školy www.zsjakprerov.cz
        od 25. března 2024. Všechny požadované údaje v přihlášce prosím vyplňte. Celý proces zápisu se tím zjednoduší a zrychlí. Pro kompletní zápis je nutné přihlášku podepsat zákonným zástupcem a přinést do školy ve dnech zápisu. Zájemci o studium s potvrzenou přihláškou si mohou rezervovat termín zápisu z nabídnutých časových intervalů.

V případě, že se nemůžete dostavit k zápisu v daném termínu je třeba kontaktovat ředitele školy. Následně bude stanoven termín náhradního zápisu. V případě nemoci dítěte zákonný zástupce zapíše dítě v řádném termínu bez jeho osobní přítomnosti.

Doklady potřebné k zápisu

• vygenerovaná a podepsaná přihláška
        • rodný listu dítěte, popř. doklad o jeho trvalém bydlišti k nahlédnutí
        • občanský průkaz zákonného zástupce
        • rozhodnutí o odkladu, bylo-li dítě u zápisu v loňském roce

Zápis se skládá ze dvou částí:

• formální – administrativní část, podání přihlášky k plnění povinné školní docházky, poskytnutí informací o možnostech a průběhu vzdělávání
        • motivační – rozhovor a aktivity dítěte s učitelem v rozsahu cca 20 minut, orientační posouzení školní zralosti

Odklad školní docházky

Žádost o odklad povinné školní docházky o 1 rok se podává souběžně s přihláškou o přijetí.
        K žádosti o odklad školní docházky zákonný zástupce dokládá doporučení školského poradenského zařízení (ŠPZ) a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

Telefonický kontrakt PPP Přerov: 581 217 760, 581 208 014, e-mail: ppp@ppp-prerov.cz

Zápis do logopedické třídy

K žádosti o zápis do logopedické třídy, zřízené podle §16 Školského zákona, je nutné vyšetření ve speciálně-pedagogickém centru logopedickém (SPC) s následně vydaným doporučením pro školu.

Zápis do třídy Světa vzdělání

K žádosti o zápis do třídy Světa vzdělání je nutné úspěšné zvládnutí talentových zkoušek organizované spolkem Světa vzdělání, z.s. ve spolupráci se ZŠ J. A. Komenského Přerov – Předmostí, Hranická 14, ve stanovených termínech, viz. webové stránky školy.

Cizinci a povinná školní docházka

K zápisu se dostaví:

• občané jiného členského státu Evropské unie, kteří na území České republiky pobývají déle než 90 dnů
        • jiní cizinci, kteří jsou oprávnění pobývat na území České republiky trvale nebo přechodně po dobu delší než 90 dnů
        • účastníci řízení o udělení mezinárodní ochrany

Kritéria přijetí

ZŠ J. A. Komenského a MŠ Přerov – Předmostí, Hranická 14 plánuje ve školním roce 2024/25 otevřít 2 běžné první třídy, 1 logopedickou třídu zřízenou podle §16 Školského zákona a 1 třídu Světa vzdělání. Dítě bude přijato k plnění povinné školní docházky
        ve správním řízení na základě podané přihlášky o přijetí do 1. ročníku základní školy
        pro školní rok 2024/2025 a splnění požadavků dané Školským zákonem.

Rozhodnutí o přijetí

Rozhodnutí o přijetí vydá ředitel školy bezodkladně po zápisu (nejpozději však do 30 dnů). Výsledky budou zveřejněny na vstupních dveřích školy a školním webu www.zsjakprerov.cz . Rozhodnutí o přijetí si zákonní zástupci budou moci vyzvednout v kanceláři školy.

Případná Rozhodnutí o nepřijetí budou doručena poštou do vlastních rukou.

Mgr. Eva Floreková

zástupce ředitele pro 1. stupeň a školní družinu