• Výmalba chodby

• 29.09.2021 18:00
      • Místo výtvarky malovali žáci nástěnné pravěké motivy
      •

Motivy pravěkých zvířat, jeskynních lidí nebo lovců s oštěpy zdobí od minulého týdne spojovací chodbu s budovou bývalé školy. Právě tato chodba bude vstupní branou do nově otevřeného Malého školního muzea lovců mamutů, které je od září umístěno v budově staré školy. Poprvé se do něj zájemci mohou podívat v sobotu 2. října u příležitosti pochodu Po stopách lovců mamutů.

Na výmalbě chodby se podíleli v rámci výtvarné výchovy žáci druhého stupně školy. „Oživení a zatraktivnění chodby jsme věnovali asi dvaadvacet vyučovacích hodin. Samotné výmalbě předcházela studijní příprava a náčrty tužkou. Potom přišla na řadu práce se štětci a akrylovými a temperovými barvami,“ popsala učitelka výtvarné výchovy Zuzana Paštrnáková. Na stěnách se tak objevily figury venuší, zvířecí motivy, skupinky lovců, jeskynních lidí ale i rostlinné motivy. „Moc mě to bavilo. Na internetu jsem si našla nálezy jeskynních výzdob a inspirovala jsem se. Byla to zajímavá a kreativní práce,“ uvedla žákyně osmé třídy Adéla Hradilová. Žáci pracovali ve dvojicích nebo trojicích. „My jsme malovali Věstonickou venuši a máme pocit, že se nám povedla,“ ohodnotili své dílo deváťáci Vojtěch Kravák a Šimon Pospíšilík. Veřejnost výtvory našich žáků uvidí v sobotu 2. října, kdy se v 8.30 hodin slavnostně otevře Malé školní muzeum.

Spojovací chodbu nové a staré školy zdobí motivy lovců mamutů. Ztvárnili je žáci II. stupně pod vedením učitelky výtvarné výchovy Zuzany Paštrnákové. Foto: archiv školy